Hudebni.nazory.eu

ROZJÍŽDÍME TUHLE SUPER STRÁNKU! ČEKÁME NA PRVNÍ VAŠE NÁZORY, KTERÉ PIŠTE DO DISKUZE K URČITÉ SKUPINĚ NEBO FILMU! NEJSME FANOUŠKOVSKÁ STRÁNKA, ALE RÁDI ZVEŘEJNÍME VAŠE NÁZORY, AŤ JSOU JAKÉKOLIV!

US5

Historie US5

Působnost: 2005 až přítomnost

Původ: Německo, V. Británie a USA

Žánr: Pop

Label: Sony BMG/Transcontinental

Členové: Izzy Gallegos, Jay Khan, Richie Stringini, Vincent Tomas (2007), Christoph Watrin, bývalý člen - Mikel Johnson (2005-2007)

US5 je chlapecká hudební skupina pocházející z Německa, Velké Británie a USA. Cesta ke slávě byla financována Louem Pearlmanem, Orlando podvodníkem, který vydělal miliony na levných emisích a falešných úspor. Skupina vznikla v roce 2005 v německé TRL II televizní reality show Big In America a debutovali v červnu toho roku v transkontinentálním labelu Loue Pearlmana. Us5 se stali slavnými po celé Střední Evropě se svým debutovým albem Here We Go (hit Maria). Mezitím manažer L. Pearlman sedí ve vězení a očekává na odsouzení za podvody na Floridě, je dohodnuto, že US5pořádají turné, zatímco ohledně peněz se čeká, až se případ vyřeší...

Poté, co skupina vznikla na jaře roku 2005, nazpívali svůj první singl Maria, který dostal zlatou desku v USA, dostal se na první příčku německé hitparády a stal se velkým letním hitem v některých evropských zemích. V říjnu roku 2005 vydali své debutové album, za které dostali zlatou a platinovou desku v Německu a Rakousku. V roce 2006 se skupina vydala na turné v Německu, Rakousku a Švýcarsku, během kterého cestovali i do Velké Británie představit veřejnosti své album Here We Go se singlem Maria. Na podzim 2006 vydávají své druhé album In Control. Představili se v Rusku, Polsku a České Republice a dostali zlatou desku v Polsku za obě alba. Na podzim roku 2007 opouští skupinu Mikel Johonson a nahrazuje ho mladý Vince Tomas.

zdroj: wikipedia.org, přeložila Killnaora

Žádné komentáře
 
Created by Killnaora